4a w Collegium Maius

10 listopada klasa 4a uczestniczyła w wycieczce do Collegium Maius. Wyjście było fascynującym doświadczeniem. Podczas tej historycznej podróży uczniowie mieli okazję odkrywać tajemnice najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród starożytnych murów uczestnicy wycieczki mogli zanurzyć się w atmosferze, która przypominała o wielowiekowej historii nauki i kultury.

Zwiedzanie obejmowało unikalne sale wykładowe, zabytkowe biblioteki, dziedziniec, gdzie studenci spotykali się w dawnych czasach oraz wystawę eksperymentalną. Pani przewodnik zapewniła barwne opowieści o słynnych postaciach związanych z uniwersytetem, tworząc wrażenie podróży w czasie.

Wizyta w Collegium Maius dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy historycznej, ale także rozbudziła ich ciekawość i szacunek do dziedzictwa naukowego. To niezapomniane przeżycie, które zainspirowało młodych odkrywców do dalszego zgłębiania tajemnic przeszłości :)