Pierwszaki w akcji! Braliśmy udział w tworzeniu sadu w naszym Ogrodzie z Klasą

Pierwszaki w akcji! Braliśmy udział w tworzeniu sadu w naszym Ogrodzie z Klasą.
Uczniowie z kl. 1a z ogromnym zaangażowaniem zasadzili 5 jabłoni, 4 grusze i 1 orzecha. Grudniowa pogoda pozwoliła na kolejne nasadzenia drzew w krakowskich szkołach. Wraz z #KrakowskieCentrumEdukacjiKlimatycznej oraz #FruitPrint najmłodsi uczniowie z zaangażowaniem, wielką mocą, radością i siłą, o którą maluchów się nie podejrzewa, posadzili 10 drzew!

Duma rozpiera, że mamy takich dzielnych młodych przyrodników :)

Mamy też dla Was kilka ciekawostek o sadzeniu drzew owocowych:
- podczas wykonywania nasadzeń należy pamiętać, że najbardziej optymalnym terminem sadzenia drzew i krzewów owocowych jest jesień od października do pierwszych silniejszych przymrozków lub bardzo wczesną wiosną kiedy nie ruszy jeszcze wegetacja;
- drzewa owocowe należy sadzić kilka cm głębiej niż rosły w szkółce (na glebie lekkiej nawet do 10 cm głębiej), a miejsce okulizacji powinno znaleźć się ponad powierzchnią gleby;
- przed zasadzeniem, drzewko owocowe należy dokładnie obejrzeć. Jeżeli korzenie są bardzo długie, delikatnie skracamy je, aby nie zawijały się do góry przy sadzeniu. Jeżeli są złamane, zniszczone lub obumarłe – usuwamy je, zostawiając tylko zdrową część. Korzenie powinny być zdrowe, uprzednio nawodnione, trochę elastyczne.