21 marca uczniowie klas IVa i IVc powitali wiosnę zwiedzając olkuskie podziemia i ruiny zamku w Rabsztynie
30 marca 2023

21 marca uczniowie klas IVa i IVc powitali wiosnę zwiedzając olkuskie podziemia i ruiny zamku w Rabsztynie

21 marca uczniowie klas IVa i IVc powitali wiosnę zwiedzając olkuskie podziemia i ruiny zamku w Rabsztynie. Podczas wycieczki dzieciaki zwiedziły podziemną ekspozycję w Olkuszu i wzięły udział w grze edukacyjnej „W poszukiwaniu zaginionego trojaka”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się min. kto to był mincerz i jak wybijano dawniej monety. Uczniowie otrzymali pamiątkowe monety oraz zaprojektowali i własnoręcznie ozdobili własne „trojaki”.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy jeszcze ruiny zamku w Rabsztynie i choć pogoda akurat wtedy przestała dopisywać, to i tak zaliczamy ten wyjazd do bardzo udanych!

Galeria