Projekt Akademia Bohaterów Klimatu
28 listopada 2023

Projekt Akademia Bohaterów Klimatu

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Akademia Bohaterów Klimatu” .
Program „Krakowska sieć AED – Impuls życia”
02 października 2023

Program „Krakowska sieć AED – Impuls życia”

Nasza szkoła bierze udział w programie „Krakowska sieć AED – Impuls życia” - szkolenia z udzielania pomocy przedmedycznej.
Ogród z klasą - wyjątkowy program dla szkół
28 września 2023

Ogród z klasą - wyjątkowy program dla szkół

Szkoła Podstawowa nr 72 w Krakowie przystąpiła do programu OGRÓD z KLASĄ. Jest to projekt Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie skierowany do Szkół Podstawowych na terenie gminy Kraków.
Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości
01 grudnia 2021

Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME
03 listopada 2022

Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME

Nasza szkoła bierze udział w projekcie FUTURE4ME - projekt edukacyjny dodatkowej nauki języka angielskiego.
Centrum Mistrzostwa Informatycznego
01 października 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zgłoszeni uczniowie mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania. Więcej informacji na stronie #CMI lub na stronie szkoły.
Klasa z ECDL
01 września 2019

Klasa z ECDL

Szkoła Podstawowa nr 72 w Krakowie przystąpiła do programu "Klasa z ECDL". Program usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala na przygotowanie uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych.