Rowerowy maj
05 maja 2021

Rowerowy maj

Rozpoczynamy akcję - Rowerowy maj!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ruszyły przygotowania do kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-24 maja 2021r.

Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.
Drugi sposób otrzymania naklejki to 30 minutowa aktywność fizyczna po lekcji.
Potwierdzenie aktywności: zdjęcie przesłane na adres mailowy koordynatora akcji.

Zachęcamy do licznego udziału w akcji! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Monika Zabrzeńska, koordynator akcji: Rowerowy maj

ulotka_dla_rodzicow-1_Easy-Resize.com