Młodzi aktorzy w akcji
02 czerwca 2022

Młodzi aktorzy w akcji

Z okazji zbliżającego się festynu 150-lecia szkoły uczniowie klasy 6a zrealizowali pod okiem wychowawcy film przedstawiający bogatą historię naszej szkoły.   Do realizacji filmu wykorzystaliśmy zestaw do pracowni audio-wideo, który szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
W świecie elektroniki
19 maja 2022

W świecie elektroniki

Podczas lekcji techniki klasy szóste poznawały tajniki elektroniki. Uczniowie budowali swoje pierwsze urządzenia elektroniczne.   Do wgłębiania się w świat elektroniki wykorzystywaliśmy zestawy Arduino, które szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Prace techniczne wykonane metodą pirografii
12 maja 2022

Prace techniczne wykonane metodą pirografii

W ostatnich tygodniach uczniowie klas piątych i szóstych w ramach lekcji techniki wykonali dla swoich Mam prace na drewnie zdobione metodą pirografii.   Prace zostały wykonane przy użyciu wypalarek do drewna, które szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
W innej rzeczywistości
04 maja 2022

W innej rzeczywistości

W ramach koła informatycznego uczniowie wybrali się w wirtualną podróż, zwiedzając takie miejsca jak egipskie piramidy, największe miasta USA, a nawet kosmos.   Do tego celu wykorzystaliśmy okulary VR, który szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości
01 grudnia 2021

Nasza szkoła w Programie Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.