Rozbudowa szkoły

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 72 w Krakowie. W ramach rozbudowy szkoły powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek  o prostej, nowoczesnej formie, odwzorowującej układ funkcjonalny budynku. Będzie on także połączony z istniejącą salą gimnastyczną za pośrednictwem łącznika. Wewnątrz znajdzie się 6 nowoczesnych sal lekcyjnych, toalety, pomieszczenia administracyjne i gospodarcze oraz szatnie dla uczniów. Zmieni się także otoczenie budynku m.in. poprzez wykonanie nowych ciągów komunikacyjnych oraz budowę dodatkowych miejsc parkingowych.

wizualizacja

Indywidualny charakter nowego budynku o powierzchni użytkowej 727,13 m2, z pewnością będzie wizytówką SP nr 72 i pozwoli na sprawną, bezpieczną naukę 150 uczniom. Obiekt funkcjonował będzie jako dodatkowy pawilon szkolny.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na III kwartał 2023 roku.

Wykonawca: SOLKAN Sp. z o.o., ul. Mikołaja Reja 12, 35-211 Rzeszów
Projektant: W2 architekci Piotr Wiśniewski, 31-223 Kraków, ul. Pachońskiego 9 pok. 224