Dzień Dyni w klasach I-III

Uczniowie klas młodszych spędzili aktywnie i wesoło obchodzony w naszej szkole Dzień Dyni. Dynia jest symbolem obfitości, urodzaju i słodkości. Mówi także o definitywnym końcu lata. Każda klasa na swój sposób, kreatywnie podeszła do świętowania. Były przebieranki, słodkie i słone pyszności, gry, zabawy, konkursy, a nawet porcja wiedzy :)

W ramach lekcji języka angielskiego poznaliśmy również jakie są legendy, zwyczaje i zabawy Halloween. Dzieci  malowały, ozdabiały i projektowały dynie wg. własnego pomysłu. Śpiewaliśmy piosenki, poznawaliśmy słownictwo związane z Halloween - rozwiązując krzyżówki, karty pracy oraz grając w uwielbiane przez uczniów gry: Simon Says, Kalambury, Memory i Dobble Halloween.