projekt ekologiczno-biblioteraputyczny "Hello ziemia"
31 października 2022

projekt ekologiczno-biblioteraputyczny "Hello ziemia"

Szkolny Klub Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej nr 72 we współpracy z Fundacją Oświatową im Stanisława Konarskiego w Krakowie zrealizował projekt ekologiczno-biblioteraputyczny "Hello ziemia".

Podczas warsztatów uczniowie klas 1-4 pogłębiali wiedzę dotyczącą ekologii, a w szczególności dotyczącą segregacji śmieci. Dodatkowo wykonywali różne zadania: dekorowali kamienie do malowania, torby ekologiczne i tworzyli właśnie historię za pomocą gry story cubes.
Podczas zajęć została zaprezentowana również technika teatrzyku kamisibai, gdzie została przedstawiona bajka ekologiczna.

Ponadto podczas warsztatów Szkolny Klub Wolontariusza zbierał fundusze na rehabilitację dla Wojtusia. Dzięki hojności rodziców i uczniów naszej szkoły udało się uzbierać sporą kwotę pieniędzy. Za co bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

szkola%20bierze%20udzial_baner