Twój Rękopis - Warsztaty pisania

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Twój Rękopis. Warsztaty pisania, który pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczyna kampanię edukacyjną w zakresie słowa pisanego!

Żyjemy w czasach, gdy nawet dorośli ludzie nie wstydzą się złożyć kondolencji drogą korespondencyjną.  Czy zatem trudno się dziwić, że dziecko w czasie nauki zdalnej wzdraga się przed napisaniem mejla do nauczyciela? Czy łatwo będzie im w dorosłym życiu stworzyć wiadomość do przełożonego lub ważnego klienta?

Proponujemy kompleksowe zajęcia, polegające na praktycznym ćwiczeniu rozmaitych form wypowiedzi pisemnej: literackich i publicystycznych (jak opowiadanie, opis, recenzja czy wywiad), a następnie praktycznych życiowo (CV, sformalizowany mejl), hobbystycznych (pisemna narracja youtubera) oraz opartych na swobodnej twórczości. Przećwiczymy ponadto typowo „szkolne” formy, jak rozprawka czy sprawozdanie. Każda praca zostanie przeanalizowana przez doświadczonego dydaktyka i omówiona. W razie konieczności poprawy – będziemy ją realizować do satysfakcjonującego skutku!
Pokażemy dzieciom, że pisanie to prawdziwa przygoda, przyjemność, a także konieczność komunikacyjna, a nie szkolny obowiązek!

To zajęcia dla dzieci, które mają problem z pisaniem, a także tych, które pragną jeszcze bardziej rozwinąć się w tej dziedzinie!

Będziemy pracować w sposób zindywidualizowany, w małych (maksymalnie 10-osobowych) grupach, które wystartują, jeśli zbierze się przynajmniej trójka chętnych. Zajęcia będą w systemie pozalekcyjnym, jak najbliżej zajęć szkolnych, na terenie szkoły.

Koszt: 50 zł za godzinę lekcyjną, płatne za uzgodniony w umowie pakiet z góry (w zależności od dokładnej liczby godzin przewidzianych w semestrze).  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mejlowy pod adresem: rekopis.warsztaty@gmail.com
Więcej szczegółów: https://twoj-rekopis.webnode.page

Z powodów konieczności utrzymania pożądanego poziomu liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Tw%C3%B3j%20R%C4%99kopis.%20PLAKAT_page-0001(1)