Elektroniczny system odbioru dzieci ze świetlicy
19 grudnia 2023

Elektroniczny system odbioru dzieci ze świetlicy

Szanowni Państwo,

od stycznia 2024 roku planujemy usprawnić pracę świetlicy szkolnej przez wdrożenie elektronicznego systemu odbioru dzieci „Neonki”. Od środy, 20.12.2023 r., będą dla Państwa przygotowane specjalne kody QR z linkiem do rejestracji w systemie. Kody będą wydawane podczas odbioru dzieci ze świetlicy, przy biurku portierni.

Po otrzymaniu kodu QR, należy go zeskanować przy pomocy telefonu komórkowego, przez jednego z rodziców oraz zarejestrować konto lub zalogować się do istniejącego konta (w przypadku więcej niż jednego dziecka), zgodnie z instrukcją:

Po dokonaniu rejestracji konta należy dodać do Portalu Rodzica wszystkie osoby, które są upoważnione do odbioru dziecka. Jeżeli dziecko ma możliwość samodzielnego opuszczenia świetlicy – można również zaznaczyć taką opcję. Każda osoba upoważniona do odbioru dziecka powinna posiadać swój własny kod QR, służący do odbioru dziecka. Kod można zarejestrować w aplikacji mobilnej Neonki lub wydrukować.

Wszystkie funkcjonalności Portalu Rodzica znajdują się w kolejnym materiale szkoleniowym: https://www.youtube.com/watch?v=IgjVx-FIiSk&list=PLWsVJcSH-nzG2aXaIb4nCxyCPmNasXM8C&index=3

Odbiór dziecka będzie możliwy przez zeskanowanie wygenerowanego kodu QR na czytniku, który będzie zainstalowany przy wejściu do nowego skrzydła szkoły, obok portierni. Istnieje również możliwość odbioru dziecka przy użyciu dedykowanej aplikacji mobilnej, znajdując się w pobliżu szkoły.
Aplikację mobilną można pobrać:

Planowany harmonogram wdrożenia:
- 02-12.01.2023 – wdrożenie systemu – odbiór dzieci odbywa się w tradycyjny sposób oraz testowo przy użyciu systemu
- od 15.01.2023 – pełne uruchomienie elektronicznego systemu odbioru dzieci – odbiór dzieci odbywa się przy użyciu czytnika lub aplikacji mobilnej; w dalszym ciągu, w wyjątkowych sytuacjach możliwy odbiór tradycyjny.

Więcej na temat idei działania systemu: https://www.youtube.com/watch?v=FtDb9YqcuFo

Dyrekcja SP72