Pasowanie na pierwszoklasistę
21 października 2022

Pasowanie na pierwszoklasistę

Dnia 13.10.2022r. w naszej Szkole Podstawowej nr 72 odbyła się niezwykła uroczystość. Niezwykła nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy szeregu przybyłych tego dnia do szkoły rodziców lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla Nich „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę.

Całość rozpoczęto wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Dzieci z dwóch klas pierwszych przystrojone w piękne, galowe stroje i nieco poważne miny wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany wraz z nauczycielami. Krótko opowiedziały też o czym będą się uczyć w szkole i zaśpiewały kilka piosenek.

Po uroczystym akcie ślubowania Pani Dyrektor dokonała pasowania na pierwszoklasistę, a Pan Wicedyrektor wręczył uczniom i uczennicom legitymacje szkolne. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony dumnych rodziców.

Od tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Życzymy im powodzenia i sukcesów!