Spektakl kukiełkowy wg. Jana Brzechwy pt. ,,Kopciuszek” w wykonaniu uczniowie klas drugich i trzecich
03 kwietnia 2023

W roku szkolnym 2022/23 uczniowie klas drugich i trzecich uczęszczający do świetlicy brali udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez panią Małgorzatę Dynowską-Turosz. Dzięki harmonijnej współpracy nauczycieli świetlicy, biblioteki i rodziców powstał oryginalny spektakl kukiełkowy wg. Jana Brzechwy pt. ,,Kopciuszek” .

Kukiełki zostały wykonane w świetlicy we wcześniejszych latach i uzupełnione o nowe postacie w tym roku szkolnym. Dekoracje przygotowane przez panią Małgorzatę Dynowską-Turosz malowane były przez dzieci podczas plastycznych zajęć świetlicowych.

Spektakl został zaprezentowany wielokrotnie: widzom z przedszkoli (Kochane Przedszkole, Przedszkole Clever Kids, Samorządowe Przedszkole nr 78, Samorządowe Przedszkole nr 9 w Krakowie), naszym klasom 1-3, klasie 4a (z której uczeń Piotr Bułat zapewniał obsługę dźwiękową podczas rannych prób klas drugich), oraz klasę IV ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Krakowie. Przedstawienie obejrzeli także rodzice małych aktorów.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru grupa teatralna została zaproszona do Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Liszkach, gdzie zaprezentowała dwukrotnie ,,Kopciuszka”(przed przedszkolakami i uczniami klas 1-.4). Następnie uczestniczyła w uroczystych obchodach Dnia Teatru oglądając przedstawienie o ,,Kocie w Butach” i podziwiając stroje z bajek w jakie przebrali się uczniowie całej szkoły.

Ostatnie przedstawienia odbędą się 14.04, kiedy odwiedzą nas kolejne grupy przedszkolaków i seniorzy z klubu na Woli Justowskiej.

Więcej zdjęć na FB Szkoły Podstawowej nr 72 w Krakowie https://www.facebook.com/sp72krakow