UDZIAŁ W PROGRAMIE “DUKATY DECJUSZA”- klasa 6B
06 listopada 2022

UDZIAŁ W PROGRAMIE “DUKATY DECJUSZA”- klasa 6B

We wrześniu klasa 6b wzięła udział w warsztatach “Dukaty Decjusza”, które odbyły się w pobliskiej Willi Decjusza.

Uczniowie zwiedzali zespół pałacowo-parkowy, uczestniczyli w lekcji historii pieniądza oraz wykładzie multimedialnym “Od pieniądza pierwotnego do elektronicznego - historia i rola pieniądza od starożytności po współczesność”. Poznali również politykę monetarną Królestwa Polskiego okresu Renesansu ilustrowaną działalnością Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika.

O godzinie 18.30 wszyscy zasiedli do wystawnej kolacji w podziemnej restauracji Willi Decjusza. Dzień zakończył się pokazem rycerskim oraz warsztatami numizmatycznymi, podczas których uczniowie wykonali wzory starych monet. Po długiej, niekoniecznie przespanej nocy, uczniowie zasiedli do wspólnego śniadania oraz podsumowali zdobytą wiedzę :)